ZACZNIJ
LEKCJE INDYWIDUALNE
WYPOŻYCZ DESKĘ
LEKCJE GRUPOWE
WYPOŻYCZALNIA


z DIAMOND TEAM

Jaka długość longboarda będzie odpowiednia?
Jaki longboard na miasto?
Na te oraz wiele więcej Państwa pytań odpowiemy na konsultacjach czy lekcjach longboardowych. Pomożemy w pierwszych krokach na desce poprzez wstępne ćwiczenia równoważne oraz przejdziemy przez podstawowe ćwiczenia na desce.
Czy muszę mieć deskę?
NIE. Jako klub posiadamy ponad 15 różnych blatów ( m. in loaded, lamdyacht,…), usadzonych na truckach paris oraz bear. Można spróbować jazdy na każdym rodzaju deski i wybrać styl dla siebie.  

LONGBOARDY
co to jest? dlaczego warto?

Longboard jest dłuższą wersją deskorolki, która ma od około 68 cm długości aż do 150 cm. Ten rodzaj deski powstał w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, służąc surferom do treningu poza sezonem. Dlatego przypomina on wyglądem deskę surfingową i wykonuje się na nim zbliżone ewolucje. 

Czym różni się longboard od deskorolki? 

Przede wszystkim ma dłuższy blat, nieco wybrzuszony kształt oraz większe, miększe kółka i bardziej stabilne tracki. Dzięki temu jazda na nim jest bardziej komfortowa i stabilna.

LONGBOARDY
RODZAJE ZASTOSOWANIA

Longboard dzieli się na kilka modeli, które warto dopasować do swoich umiejętności oraz oczekiwań. Oto najpopularniejsze z nich:
  • Pintail – deska w kształcie łezki o długości ok 100 cm, która zapewnia znaczną stabilność, przez co jest polecana jako longboard dla początkujących.
  • Twin tip – deska o zwężonych i podgiętych w górę końcach blatu, które ułatwiają wykonywanie obrotów w powietrzu i zwiększają aerodynamikę.
  • Drop through – deska o zbliżonych właściwościach co twin tip, jednak blat jest zawieszony bliżej podłoża, przez co wyróżnia się większą stabilnością i umożliwia osiąganie większych prędkości.
  • Tail – deska jest wyposażona w przedłużenie znane z klasycznych deskorolek, umożliwiając oparcie sprzętu do pozycji pionowej, by wyjść np. do zaawansowanych ewolucji.
  • Nose – model zbliżony do tail, który posiada przedłużenie z przodu.
  • Camber – deska wypukła, która jest wygięta wzdłuż własnej osi. Dzięki znacznej giętkości ugina się adekwatnie do obciążenia, jest polecana osobom o wyższej wadze.
  • Rocker – deska wklęsła, która jest wygięta wzdłuż własnej osi, co umożliwia doskonałą kontrolę nad sprzętem. Idealna do jazdy wyczynowej i downhillu.
 

Zapisy!
Nowa sekcja